Profil

Jmenuji se Dalimila Švihálková Mirčevská a narodila jsem se 6. 4. 1960 v Ivančicích u Brna. Do svých 8 let jsem žila v Omicích u Brna. Toto období vnímám jako nejvýznamnější v utváření mého vztahu k přírodě. Měla jsem příležitost s ní být v neustálém přímém kontaktu. Poté co jsme se s rodiči přistěhovali do Jeseníku, rozvíjel se u mě velice silný vztah ke sportu a k jakémkoliv pohybu. Vystudovala jsem gymnázium a v roce 1983 ukončila studium VŠZ Brno, fakulta provoz a ekonomika zemědělství. Praxi v oboru ekonomiky jsem zahájila v zemědělském podniku jako vedoucí pracovník, poté následovala praxe ve státní správě. Stala jsem se specialistkou v daňové oblasti. Vykonávala jsem od roku 1991 do konce roku 2012 vedoucí funkci v oboru kontrolní a metodické činnosti.  Od roku 1991pracuji jako zkušební komisař Komory daňových poradců. Od téhož roku jsem se stala lektorkou vzdělávacího zařízení MF. Od roku 2002 dodnes se zabývám publikační činností. Moji první knihu z oblasti daňové problematiky vydalo nakladatelství Grada Publishing. Současně se moje spolupráce rozšířila o další nakladatelství, z nichž nejvýznamější spolupráce je s nakladatelstvím Poradce s.r.o.  Český Těším a nakladatelstvím Verlag Dashofer Praha. Mimo knižní vydání mě vychází téměř pravidelně příspěvky na aktuální daňová a účetní témata, s nakladatelstvím Verlag Dashofer spolupracuji také na zodpovědním servisu.  Mojí nejoblíbenější oblastí je problematika obchodních korporací a problematika daně z příjmů. Od konce roku 2012 jsem přešla na soukromou praxi a svoji činnost jsem rozšířila o poradenskou a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků,  mimoškolní výchovu a vzdělávání,  pořádání kurzů a školení včetně lektorské činnosti.

Mým koníčkem je zdravý životní styl. Jsem diplomovanou absolventkou Univerzity tradiční čínské medicíny Guangming . V roce 2007 jsem ukončila pětileté studium oboru fytoterapie v rozsahu studia čínských bylin a formulí, nemocí z chladu a horka, interní medicíny, pediatrie a gynekologie.  Absolvovala jsem řadu dalších podpůrných seminářů organizovaných 1. Školou tradiční čínské medicíny Československé SinoBiologické společnosti – TCM v Praze, včetně seminářů týkajících se psychických příčin nemocí,  harmonizace energie v těle a  tuina masáží.  Jako praktik TCM jsem  členkou a jednou ze zakladatelů Komory TCM v Praze. Zabývám se poradenskou činností v oblasti společenských věd, zdravého životního stylu, rozvoje osobnosti a udržování kondice. Pořádám vzdělávací kurzy a školení v této oblasti, včetně možnosti individuální výuky, poradenské a konzultační činnosti. V oblasti zdravého životního stylu se také zabývám publikační činností a moje příspěvky zveřejňuje také Komora TCM v  časopise Ženšen. V roce 2020 mi vyšla kniha o zdraví: ,,Mladá a svěží i šedesáti“. Kniha shrnuje moje celoživotní zkušenosti z praktikování jógy, tradiční čínské medicíny a kurzů. Od roku 1989 se intenzivně zabývám cvičením jógy a v roce 2014 jsem získala Certifikát Hatha jóga instruktor akreditovaného vzdělávacího centra MŠMT ČR a Fisaf-ČSAE. Od té doby působím  také jako instruktorka hatha jógy a integrální jógy. Získala jsem i oprávnění k provozování masérských, rekondičních a regeneračních služeb, včetně tuina masáží.

Může se jevit, že oblasti, ve kterých působím, jsou značně odlišné, pro mě však znamená jejich provozování dosažení duševní i fyzické rovnováhy. Zatím je to tak. Každý však podléháme vývoji, o tom je celý vesmír. Vše podléhá změně a my nevíme, jaká se týká zrovna nás. Čím se však řídit ve svém životě je dělat vše s láskou. Jedině uspokojená duše nás dovede k našemu poslání.